Hakkımızda


1973 yılında Lütfi Kartal tarafından ve ismiyle kurulan KARTAL PETROL VE AĞAÇ SAN.TİC.LTD.ŞTİ 41 yıldır ağaç sektöründe faaliyetine devam etmektedir. Ağaç sektörünün yanı sıra nakliye ve akaryakıt  sektörlerinde de faaliyetini aynı adla devam ettirmiştir. 1996 yılında  kurumsal kimliğini alarak ağaç sektöründe daha da gelişmiştir. Bugün 20.000 m2 açık ve 3000 m2 kapalı alanda çalışmalarını sürdürmektedir. Yıllık 25.000m3 kereste üretim kapasitesine sahip olan firmamız aynı zamanda kurutma fırınlarıyla daha kaliteli, dayanıklı ve sağlıklı ürünler üretmek için çalışmaktadır. Mevcut üretim tesislerimiz en yüksek teknolojiyi kullanarak kaliteli, çevreye saygılı üretim, iş sağlığı ve güvenliğine önem veren bir anlayışa sahip yönetim kadrosu tarafından yürütülmektedir.
Firmamız Haziran 2008 tarihinde iş sağlığı ve güvenliğine verdiği önem neticesinde TS 18001 (OHSAS) İş Sağlığı ve Güvenliği belgesini alamaya hak kazanmıştır. Bu doğrultuda ağaç sektöründe olan firmamızda üretim safhasında risk analizleri yaparak oluşabilecek riskleri en aza indirerek ve gerekli eğitimleri de vererek İSG yönetim sistemimizi sürekli geliştirmeyi, müşterilerimiz ve tedarikçilerimizle iyi bir iletişim kurarak onların proje ve beklentilerine cevap verebilecek şekilde birlikte hareket etmeyi hedeflemektedir.

Aynı zamanda tarihi ahşap binaların restorasyonunda da hizmet verilmektedir. Tüm dünyada yüzyıllardır sunduğu yüksek kalite, sağlık ve estetik standartları nedeniyle tercih edilen ve edilecek olan ahşabın sunduğu bu güzelliklerin teknoloji ile birleşmesine katkıda bulunan firmamız her zaman en iyiyi, en güzeli, çevreye saygılı olmayı ve gelecek nesillere ahşabı ve ağacı seven daha güzel bir dünyayı bırakmayı hedeflemiştir.